Karczma na równicy

W Europie

Off 43
W Europie
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

urlop (8)Mimo, że Europa to jeden z najmniejszych kontynentów na świecie, jest zarazem jednym z najciekawszych, a to dlatego, że właśnie tutaj mieści się kolebka nowożytnej cywilizacji. Co prawda współcześnie stary świat zaczął tracić nieco na znaczeniu względem Stanów Zjednoczonych czy Chin, jednak jeśli interesuje nas turystyka w poszukiwaniu korzeni naszej cywilizacji i kultury, to znajdziemy je właśnie w Europie. Przede wszystkim warto odwiedzić dawne imperia kolonialne – Wielką Brytanię, Francję, czy Portugalię. Na ich terenie nadal znajduje się wiele pamiątek po czasach, kiedy państwa te de facto rządziły kulą ziemską. Oczywiście podstawą jest zwiedzenie stolic tych państw, warto jednak zapuścić się również w mniej znane rejony. Wyjeżdżając na prowincję możemy, podobnie zresztą jak w Polsce, zwiedzać średniowieczne zamki czy kościoły, a także poznać prawdziwy charakter danego narodu, który na wsi zawsze objawia się bardziej jaskrawo niż we wielomilionowej stolicy, której obywatele są raczej obywatelami świata.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Domki letniskowe

    Wakacje nad morzem, czy w górach? Hotel, apartament, namiot? Każde wakacje należy zaplanować z dużą starannością. Zwłaszcza, gdy jest to wyjazd rodzinny, bądź z większą grupą przyjaciół. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazują się być domki letniskowe. W takim domu można poczuć się jak we własnej posiadłości. Jest tu zazwyczaj kilka oddzielnych pokoi, łazienka i kuchnia. Wszystko…

  • Tanie hotele – Kutno

    Jak przygotować się do noclegu pod namiotem? Gdy szykujemy dla siebie tanie wakacje, musimy w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedni rodzaj zakwaterowania, za który nie zapłacimy zbyt wiele. Na szczęście do wyboru mamy w tym przypadku różnorodne opcje, którymi są nie tylko tanie hotele. Możemy przecież przenocować pod namiotem, jeśli tylko dobrze się do tego przygotujemy….

Archiwa