Karczma na równicy

Starożytna turystyka

Off 111
Starożytna turystyka
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

podroze (11)Ciekawość, a także inne przyczyny, często popychała ludzi do tymczasowego opuszczenia swojego domu już od tysięcy lat. Można więc powiedzieć, że ruch turystyczny istnieje już od bardzo dawna.

Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że turystyka, głównie ta o charakterze religijnym, rozpoczęła się już w świecie starożytnym. Pierwszymi turystami byli Egipcjanie oraz Grecy, którzy podejmowali podróże głównie do swoich miejsc kultu, a także, w przypadku Greków, wielu udawało się na słynne igrzyska olimpijskie.

Natomiast zupełnie inny typ turystyki rozwinęli starożytni Rzymianie, którzy chętnie podróżowali do licznych kurortów w celach wypoczynkowych i leczniczych. Z kolei okresy średniowiecza i renesansu charakteryzowały się głównie podróżami w celach religijnych, jak np. pielgrzymki, oraz poznawczych. Od tego czasu przez kolejne wieki ruch turystyczny zaczął głównie opierać się na wyjazdach wypoczynkowych i poznawczych i dopiero we współczesnych czasach rozwinął się w nowych kierunkach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Skoki spadochronowe

    Jak znaleźć ludzi oferujących nam takie usługi jak skoki spadochronowe? Na pewno warto poszukać aeoroklubów, takich w których możemy znaleźć wielu specjalistów od tej dziedziny. I chociaż nie jest łatwo się tego nauczyć, to na pewno ludzie, którzy się na tym znają z chęcią ułatwią nam nauczenie się tego bardzo trudnego sportu. Czy jest to…

  • Kompleksowy wypoczynek w luksusowym stylu

    Dziś każdy poświęca się karierze i codziennym obowiązkom, zapominając przy tym o własnych potrzebach i marzeniach. Relaks, wypoczynek i dobra kuchnia to jest to, na co wszyscy raz, na jakiś czas powinni znaleźć czas no i oczywiście pieniądze. Nie warto skupiać się jedynie na codziennych, obowiązkowych wydatkach. Weekend w SPA to fantastyczny sposób na to,…

Archiwa