Ustroń równica karczma

Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną?

Off 40
Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną?
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

agroturystyka (9)Maj i czerwiec to sezon, gdy nasze pociechy wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Decyzję gdzie wyruszą trzeba podjąć już na początku roku, żeby zarezerwować autokar i przewodnika. Co wybrać, aby dzieci atrakcyjnie spędziły czas i równocześnie czegoś się nauczyły?

W przypadku młodszych dzieci oczywistym jest, że wybór musi paść na jakieś miejsce w pobliżu. Podzwońmy po okolicznych muzeach, skansenach i teatrach z prośbą o ofertę. Takie miejsca często organizują lekcje interaktywne i pokazy.

Starsze pociechy chętnie wyjeżdżają na wycieczki kilkudniowe. W takim przypadku można się pokusić o dalszy wyjazd. Najlepiej szukać miejsca odmiennego kulturowo od rodzinnych stron. Lepienie z gliny, przędzenie wełny czy pieczenie pierników to jedne z wielu atrakcji, jakie możemy zapewnić naszym dzieciom.

Przy dłuższych wyjazdach bardzo ważne jest miejsce noclegu – turystyka wycieczkowa rozwija się tak prężnie, że nawet ono może być samo w sobie atrakcją.

Oczywiście na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo – fachowy przewoźnik i doświadczona kadra opiekunów to podstawa.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • W góry

    Południowe regiony Polski kojarzą się nam dość jednoznacznie z górskimi przełęczami. Bieszczady, Beskidy, Tatry, czy Sudety rozpieszczają nas swoimi urokami. Takie miejscowości jak Ustrzyki, Zakopane, Wisła, czy też Szklarska Poręba i Karpacz, zna doskonale każdy miłośnik polskich gór. Turystyka górska od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Coraz lepiej przygotowane ośrodki w sezonie…

  • Skoki tandemowe

    Nie idź na kolejną nudną randkę, gdzie będziecie kisnąć z nudów na kolejnym komercyjnym filmie bez fabuły i porządnych efektów specjalnych albo w nudnej jak flaki z olejem restauracji, gdzie jedyne, co można zrobić, to napchać się średniej jakości jedzeniem i następnie oddalić się od restauracji szybkim krokiem by nie wracać do niej już nigdy…

Archiwa