Pozytyw Ustroń

Egzotyczne wojaże

1 52
Egzotyczne wojaże
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (3)Od kiedy turystyka stała się szybsza i tańsza, podróżujemy znacznie więcej. Często nie wystarczają nam już zwykłe wycieczki krajoznawcze lub wypady do sąsiednich państw. Mimo nieznacznych różnic między społeczeństwami europejskimi, raczej nie przeżyjemy wielkiego szoku kulturowego jadąc do Włoch czy do Anglii. Ale bardziej egzotyczne podróże – to co innego.

Wyjazd na drugi koniec świata pozwala nam zobaczyć życie zupełnie różne od naszego. Ludzie pochodzący z innych kręgów kulturowych są dla nas niezwykle interesujący, bo otwierają nasze horyzonty oraz umożliwiają nam lepsze poznanie siebie samych. Odmienne obyczaje często wyzwalają w nas skrajne emocje i skłaniają do przemyśleń.

Rozwijająca się turystyka oferuje nam teraz nieograniczone możliwości. Jeśli mamy takie życzenie, możemy udać się do Ameryki, Azji czy Afryki. Takie wyjazdy oczywiście sporo kosztują, bo są to już znacznie większe odległości niż podróże po Europie. Ale jeśli tylko nasz budżet nam na to pozwala, warto odwiedzić Japonię, Tajlandię, Argentynę czy Republikę Południowej Afryki, aby przekonać się, jak wygląda życie na innych kontynentach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. admin wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Bardzo ciekawy artykuł tematyczny!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Apartamenty Sopot

    Nasz ośrodek to prężnie działająca na polskim rynku firma oferująca domki letniskowe, kwatery. pokoje, pensjonaty i apartamenty Sopot. Miejsca noclegowe jakie dla Państwa przygotowaliśmy cieszą się dużym uznaniem naszych gości. Wyposażone są w wygodne łóżka oraz wszystkie niezbędne meble, sprzęty i akcesoria do komfortowego wypoczynku. Dbamy o czystość i higienę naszych kwater. Domki i kwatery…

  • Spa hotel Mazury

    Mazury nazywane krainą tysiąca jezior (w rzeczywistości jest ich więcej) rokrocznie przyciągają rzesze turystów spragnionych spokoju, wody, przyrody, specyficznej przyjaznej atmosfery i wielu innych atrybutów, którymi Mazury nadal mogą się poszczycić. Nie jest to już tylko region dla obieżyświatów z namiotem i plecakiem pełnym konserw. Mazury otworzyły się na zamożniejszą klientelę, która nie musi już…

Archiwa