Restauracja verona Ustroń

Delfy we współczesności

Off 147
Delfy we współczesności
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

rp_wczasy12.jpgTrudno jest sobie wyobrazić starożytną Grecję i wierzenia w starożytnych bogów, bez tej najsłynniejszej wyroczni delfickiej. Dlatego też bardzo pozytywnym zjawiskiem jest ocalenie jej fragmentów. Dzięki nim turystyka w tym regionie jest tak fascynująca. Ludzie mogą nie tylko usłyszeć, ale i na własne oczy zobaczyć ten wspaniały fragment greckiej kultury i tradycji.

Wyrocznia w Delfach i to wszystko, co wokół niej się znajduje jest niewątpliwie niezwykle fascynujące. Nie tylko pobudza ludzką wyobraźnię, ale też pozwala poczuć klimat tego miejsca. Stanowisko archeologiczne, które dziś znajduje się na miejscu dba o to, aby i kolejne pokolenia mogły tego doznawać.

Stając w centrum wyroczni, stajemy w miejscu, do którego przyjeżdżali najwięksi wodzowie greccy, perscy, a nawet egipscy. Stajemy w miejscu, gdzie niegdyś nie wiedziano, że wydobywają się trujące opary, będące efektem rozpadania się tamtejszych skał. Stajemy tam i podziwiamy piękno starożytnej sztuki projektowania wielkich kompleksów budowlanych.

——————————
źródło: bonusiki.pl

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Australia – tego zawsze chciałeś spróbować!

    Jeśli planujesz świetną podróż z przyjaciółmi, a nawet samemu musisz wiedzieć, iż jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia jest Australia. Ciche miejsca, takie jak Ayer’s Cliff (obecnie znane jako Uluru), a także wyjątkowa przyroda sprawiają, iż australijskie wakacje są naprawdę niezapomniane. Dostępne są różne wczasy do Australii i możesz przebierać do woli w zależności od…

  • Starożytna turystyka

    Ciekawość, a także inne przyczyny, często popychała ludzi do tymczasowego opuszczenia swojego domu już od tysięcy lat. Można więc powiedzieć, że ruch turystyczny istnieje już od bardzo dawna. Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że turystyka, głównie ta o charakterze religijnym, rozpoczęła się już w świecie starożytnym. Pierwszymi turystami byli Egipcjanie oraz Grecy, którzy podejmowali podróże głównie…

Archiwa