Karczma na równicy

Starożytna turystyka

Off 110
Starożytna turystyka
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

podroze (11)Ciekawość, a także inne przyczyny, często popychała ludzi do tymczasowego opuszczenia swojego domu już od tysięcy lat. Można więc powiedzieć, że ruch turystyczny istnieje już od bardzo dawna.

Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że turystyka, głównie ta o charakterze religijnym, rozpoczęła się już w świecie starożytnym. Pierwszymi turystami byli Egipcjanie oraz Grecy, którzy podejmowali podróże głównie do swoich miejsc kultu, a także, w przypadku Greków, wielu udawało się na słynne igrzyska olimpijskie.

Natomiast zupełnie inny typ turystyki rozwinęli starożytni Rzymianie, którzy chętnie podróżowali do licznych kurortów w celach wypoczynkowych i leczniczych. Z kolei okresy średniowiecza i renesansu charakteryzowały się głównie podróżami w celach religijnych, jak np. pielgrzymki, oraz poznawczych. Od tego czasu przez kolejne wieki ruch turystyczny zaczął głównie opierać się na wyjazdach wypoczynkowych i poznawczych i dopiero we współczesnych czasach rozwinął się w nowych kierunkach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Loty z Gdańska

    Gdańsk dla podróżnych Jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce bez wątpienia jest Trójmiasto, a zwłaszcza największe z nadmorskich miast: Gdańsk. Z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny wśród turystów, dzięki czemu ma ogromne możliwości rozwoju. Jest nie tylko doskonałym miejscem do zwiedzania dla osób przyjeżdżających do Polski spoza granic kraju, ale może…

  • SAKE – JAPOŃSKI WYNALAZEK

    SAKE – JAPOŃSKI WYNALAZEK Japończycy określają mianem sake wszystkie alkoholowe napoje, jednak my, Europejczycy kojarzymy to pojęcie wyłącznie z wyskokowym napitkiem wytwarzanym z ryżu. Sake rzeczywiście powstaje w wyniku fermentacji ryżu. Najpierw ziarna obrabia się tak, aby pozostała w nich sama skrobia. Ryż następnie „odpoczywa” i pobiera z powietrza wilgoć. Potem ziarna się gotuje, chłodzi…

Archiwa