Pizzeria verona Ustroń menu

Podróże po Polsce

1 109
Podróże po Polsce
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

podroze (5)Marzą nam się często egzotyczne podróże i wakacje pod palmami. Ale czy rzeczywiście na urlop zawsze trzeba jechać za granicę? Co ma nam do zaoferowania turystyka w naszym kraju?

Otóż niemało, bo Polska ma szczęśliwe położenie geograficzne, dzięki czemu rozciągamy się od morza do gór, a ponadto możemy cieszyć się też lasami i jeziorami, bo tego też u nas nie brak. W zalezności od naszych osobistych upodobań co do spędzania wolnego czasu, wybierać możemy między tygodniem na bałtyckiej plaży albo tatrzańskimi wędrówkami. Wiele ośrodków turystycznych organizuje także spływy kajakowe lub inne bardziej ekstremalne wyjazdy.

Poza tym turystyka krajowa może być tańsza niż zagraniczne wojaże. Mniej wydamy na weekend w polskich górach niż w Alpach. A Polska jest pod wieloma względami nie mniej atrakcyjna niż popularne destynacje europejskie, też mamy się czym szczycić. Wiele regionów czeka na odkrycie, bo są unikatowe w skali całego kraju. Modna ostatnio staje się kuchnia lokalna oparta na miejscowych tradycjach. Właśnie podróże po Polsce pozwalają nam odkryć bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. Bergen, Barcelona, Manchester wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Dobry portal i dobre teksty!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Loty do Londynu

    Marzysz o podróżowaniu, ale oferty biur zajmujących się organizacją wyjazdów zagranicznych przyprawiają cię o ból głowy i są daleko poza twoim zasięgiem? Podróżowanie wcale nie musi być drogie. Należy jedynie ustalić swoje priorytety. A więc wolisz spędzić dwa tygodnie w hotelu all inclusive czy czerpać przyjemność z obcowania z nowymi kulturami? Jeżeli wybrałeś pierwszą opcję…

  • Maly bagaz

    Posiadanie małego bagażu podczas podróży samolotem nie zmusza nas do stania w kolejkach w hali przylotów po wylądowaniu naszego samolotu, możemy za to po prostu wyjść z samolotu  skierować się do autobusu, który wyjeżdża z lotniska do centrum danego miasta czy miejsca, albo wyspy na przykład. Trzeba, zanim spakujemy się w walizkę podręczną, wiedzieć, ile…

Archiwa