Ustroń równica karczma

Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną?

Off 40
Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną?
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

agroturystyka (9)Maj i czerwiec to sezon, gdy nasze pociechy wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Decyzję gdzie wyruszą trzeba podjąć już na początku roku, żeby zarezerwować autokar i przewodnika. Co wybrać, aby dzieci atrakcyjnie spędziły czas i równocześnie czegoś się nauczyły?

W przypadku młodszych dzieci oczywistym jest, że wybór musi paść na jakieś miejsce w pobliżu. Podzwońmy po okolicznych muzeach, skansenach i teatrach z prośbą o ofertę. Takie miejsca często organizują lekcje interaktywne i pokazy.

Starsze pociechy chętnie wyjeżdżają na wycieczki kilkudniowe. W takim przypadku można się pokusić o dalszy wyjazd. Najlepiej szukać miejsca odmiennego kulturowo od rodzinnych stron. Lepienie z gliny, przędzenie wełny czy pieczenie pierników to jedne z wielu atrakcji, jakie możemy zapewnić naszym dzieciom.

Przy dłuższych wyjazdach bardzo ważne jest miejsce noclegu – turystyka wycieczkowa rozwija się tak prężnie, że nawet ono może być samo w sobie atrakcją.

Oczywiście na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo – fachowy przewoźnik i doświadczona kadra opiekunów to podstawa.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Czy warto uprawiać turystykę rowerową?

    Pytanie, czy warto uprawiać turystykę rowerową, można potraktować tylko jako pytanie retoryczne. Doskonale przecież wszystkim wiadomo, jak ważne w życiu każdego człowieka jest aktywne spędzanie wolnego czasu i uprawianie różnego rodzaju sportów. Turystyka rowerowa umożliwia to doskonale. Z jednej strony wymaga ona od podróżnika dużej aktywności fizycznej, gdyż aby dojechać do miejsca, które obrał on…

  • Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną?

    Maj i czerwiec to sezon, gdy nasze pociechy wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Decyzję gdzie wyruszą trzeba podjąć już na początku roku, żeby zarezerwować autokar i przewodnika. Co wybrać, aby dzieci atrakcyjnie spędziły czas i równocześnie czegoś się nauczyły? W przypadku młodszych dzieci oczywistym jest, że wybór musi paść na jakieś miejsce w pobliżu. Podzwońmy po…

Archiwa