Ustroń równica karczma

Gdańsk Manchester

Off 99
Gdańsk Manchester
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Gdańsk – miasto dla każdego

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, wielu Polaków wyjechało do Wielkiej Brytanii i podjęło tam pracę. W chwili obecnej więcej naszych rodaków powraca do kraju niż wyjeżdża, ale kierunek Gdańsk Manchester, nadal cieszy się dużą popularnością.
Gdańskie lotnisko jest lotniskiem zapasowym dla portu Chopina w Warszawie. Pod względem liczby odprawionych pasażerów, ten port lotniczy jest uplasowany na trzecim miejscu w Polsce, po warszawskim lotnisku Chopina i krakowskich Balicach.
Lotnisko ulokowane jest 10 kilometrów od centrum Gdańska i Sopotu, a 23 od centrum Gdyni, w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy. W promieniu Portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, mieszka aż 2,5 miliona ludzi. Pasażerowie lecący z gdańskiego lotniska do Anglii, to w wielu przypadkach brytyjscy turyści, powracający z wakacji spędzonych w Polsce. Trójmiasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Chętnie przyjeżdżają tu zarówno Polacy, jak i turyści ze wszystkich zakątków świata.
W sezonie turystycznym hotele w Gdańsku mają prawie stuprocentowe obłożenie. Miasto posiada bardzo duże zaplecze turystyczne i gastronomiczne. Znajdziemy tu luksusowe apartamenty, jak wiele tańszych kwater i moteli. Dla osób ceniących luksus, godny polecenia jest hotel Hilton, Mercure, Hanza, Puro. Ceny standardowych pokoi wahają się od 400 do 700 zł za noc, apartamentów od 850 w górę. Ceny w hostelach, to około 60- 100 złotych za dobę. Wyposażenie jest tu dość skromne, ale są schludne, nadają się weekend jak i na dłuższy pobyt.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim

    Wakacje nad naszym krajowym morzem są dla każdego. Każdy z nas, a w szczególności dzieci oraz pracujący powinni spędzić chociaż tydzień na słodkim lenistwie nad Bałtykiem. Wystarczy znaleźć tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim i można śmiało pakować walizkę. Oczywiście trzeba rozejrzeć się odpowiednio wcześniej, bo jak łatwo się domyślić te najtańsze miejsca są najwcześniej rezerwowane….

  • Hotele w Gdańsku

    Hotele w Gdańsku cieszą się szczególnym uznaniem swoich klientów. Można pochwalić się faktem, iż zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy gość mógł poczuć, że jest to miejsce przytulne. Kolejna sprawa to zaprojektowanie hotelu. Jest on nowoczesny oraz posiada sprzęt, który jest zgodny ze standardami jaśniejącymi obecnie na rynku. W hotelu można liczyć również na…

Archiwa