Pozytyw Ustroń

Egzotyczne wojaże

1 52
Egzotyczne wojaże
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (3)Od kiedy turystyka stała się szybsza i tańsza, podróżujemy znacznie więcej. Często nie wystarczają nam już zwykłe wycieczki krajoznawcze lub wypady do sąsiednich państw. Mimo nieznacznych różnic między społeczeństwami europejskimi, raczej nie przeżyjemy wielkiego szoku kulturowego jadąc do Włoch czy do Anglii. Ale bardziej egzotyczne podróże – to co innego.

Wyjazd na drugi koniec świata pozwala nam zobaczyć życie zupełnie różne od naszego. Ludzie pochodzący z innych kręgów kulturowych są dla nas niezwykle interesujący, bo otwierają nasze horyzonty oraz umożliwiają nam lepsze poznanie siebie samych. Odmienne obyczaje często wyzwalają w nas skrajne emocje i skłaniają do przemyśleń.

Rozwijająca się turystyka oferuje nam teraz nieograniczone możliwości. Jeśli mamy takie życzenie, możemy udać się do Ameryki, Azji czy Afryki. Takie wyjazdy oczywiście sporo kosztują, bo są to już znacznie większe odległości niż podróże po Europie. Ale jeśli tylko nasz budżet nam na to pozwala, warto odwiedzić Japonię, Tajlandię, Argentynę czy Republikę Południowej Afryki, aby przekonać się, jak wygląda życie na innych kontynentach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. admin wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Bardzo ciekawy artykuł tematyczny!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Podróże po Polsce

    Marzą nam się często egzotyczne podróże i wakacje pod palmami. Ale czy rzeczywiście na urlop zawsze trzeba jechać za granicę? Co ma nam do zaoferowania turystyka w naszym kraju? Otóż niemało, bo Polska ma szczęśliwe położenie geograficzne, dzięki czemu rozciągamy się od morza do gór, a ponadto możemy cieszyć się też lasami i jeziorami, bo…

  • Gdańsk Bergen

    Norwescy turyści W czasie wakacji większość z nas myśli tylko o zbliżającym się urlopie. Największą popularnością wśród Polaków cieszy się nasze polskie morze, Bałtyk. To, że my kochamy nasz skarb narodowy można bardzo łatwo zauważyć po ogromnej ilości naszych rodaków każdego roku nad polskim morzem. Ceny pokoi idą znacznie w górę, jednak to nie przeszkadza…

Archiwa