Restauracja verona Ustroń

Delfy we współczesności

Off 148
Delfy we współczesności
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

rp_wczasy12.jpgTrudno jest sobie wyobrazić starożytną Grecję i wierzenia w starożytnych bogów, bez tej najsłynniejszej wyroczni delfickiej. Dlatego też bardzo pozytywnym zjawiskiem jest ocalenie jej fragmentów. Dzięki nim turystyka w tym regionie jest tak fascynująca. Ludzie mogą nie tylko usłyszeć, ale i na własne oczy zobaczyć ten wspaniały fragment greckiej kultury i tradycji.

Wyrocznia w Delfach i to wszystko, co wokół niej się znajduje jest niewątpliwie niezwykle fascynujące. Nie tylko pobudza ludzką wyobraźnię, ale też pozwala poczuć klimat tego miejsca. Stanowisko archeologiczne, które dziś znajduje się na miejscu dba o to, aby i kolejne pokolenia mogły tego doznawać.

Stając w centrum wyroczni, stajemy w miejscu, do którego przyjeżdżali najwięksi wodzowie greccy, perscy, a nawet egipscy. Stajemy w miejscu, gdzie niegdyś nie wiedziano, że wydobywają się trujące opary, będące efektem rozpadania się tamtejszych skał. Stajemy tam i podziwiamy piękno starożytnej sztuki projektowania wielkich kompleksów budowlanych.

——————————
źródło: bonusiki.pl

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Noclegi Mazury

    Noclegi Mazury to propozycja dla wszystkich zainteresowanych spędzeniem czasu w tym jakże pięknym zakątku naszego kraju. Mazury niezmiennie kojarzą się nam z  wypoczynkiem na łonie natury, więc oferty typu: noclegi Mazury cieszą się sporym zainteresowaniem. Każdy, kto tutaj przyjeżdża, nawet na dzień czy dwa, musi przecież gdzieś się przespać. Mazury to miejsce dla każdego, bo…

  • Morskie wody

    Morze Północne u zachodnich wybrzeży Jutlandii jest stosunkowo płytkie. Płycizny do 10 m ciągną się wzdłuż wysp oddzielających morze wattów na południowym zachodzie. Na północ od przylądka Blavands Huk głębokości nie przekraczają 30 m. Izo-baty przebiegają prawie równolegle do wybrzeży. Morze wattów cechuje mieszanie się słonych wód Morza Północnego ze słabo zasolonymi wodami przybrzeżnymi. Roczne…

Archiwa